Четвер, 21.11.2024, 08:55
| RSS
Хмельницьке музичне училище ім. В.І.ЗАРЕМБИ

   Відділ "Оркестрові струнно-смичкові інструменти” розпочав своє існування водночас з відкриттям музичного училища у 1959 році.

   Першим і єдиним викладачем на відділі був Струк В.К.(клас альта). У 1960 році до нього приєднався викладач по класу контрабаса Ханько В.К.. З 1961 року клас віолончелі очолив викладач Храпко В.П.. Клас скрипки з 1962 року веде викладач, який і досі працює на відділі, – Ітін О.Р.. У 1968 році клас контрабаса очолив випускник училища Кротенко Г.І., а з 1971 року клас скрипки та фахові методичні дисципліни на відділі викладає Рашина Р.О..

   Сьогодні на відділі працюють 10 викладачів, серед яких: старші викладачі Ітін О.Р., Левчук Т.М., Пасєка В.Г., Козовик Л.В.; викладачі-методисти Рашина Р.О., Щур В.Г., Левчук О.В.

   Викладачі відділу мають державні нагороди та грамоти Міністерства культури і мистецтв України, Міністерства освіти і науки України. Високе звання "Заслужений артист України” присвоєно Щур В.Г., звання "Заслужений діяч мистецтв України” отримав Леонов С.О.. Викладачі Кротенко Г. І. та Левчук Т.М. отримали почесне звання "Відмінник освіти України”.

   Серед 500 випускників, яких відділ підготував за роки роботи училища, – лауреати міжнародних конкурсів – Гурський О. (клас викладача Кротенка Г.І.), Дяк Д. (клас викладача Левчук Т.М.); лауреатами Всеукраїнського конкурсу "Нові імена” – Яропуд Т. (клас викладача Щур В.Г.), Петренко І., Маціборук Д.Левчука О.В.), лауреат конкурсу "Слобожанський вернісаж” Петренко І. (клас викладача Левчука О.В.), переможці регіональних конкурсів виконавців на струнно-смичкових інструментах: Коробов В. (клас викладача Щур В.Г.) та Цуркан Г. (клас викладача Пасєки В.Г.)

  Значне місце у творчому доробку відділу займають колективи: симфонічний та камерний оркестри (художній керівник і головний диригент Леонов С.О.), клас квартету (керівник Ітін О.Р.).

  Багато років на відділі функціонував та захищав честь навчального закладу (про що свідчать високі державні нагороди та грамоти) ансамбль скрипалів, очолюваний талановитим музикантом та педагогом Ітіним О. Р.

  Симфонічним оркестром, що став окрасою концертного життя училища, до 1989 року керував заслужений працівник культури України Коробов І.Л.

  Обидва колективи неодноразово виступали на звітах області у столиці України, отримували схвальні відгуки журі.

   У 1992 та 2001 роках у м. Хмельницькому були створені два професійні академічні колективи – камерний та симфонічний оркестри. Велике значення у створенні цих колективів мали ентузіазм та самовіддача концертмейстера оркестру Щур В.Г., концертмейстера групи других скрипок Левчук Т.М., концертмейстера групи альтів Козовика Л.В., концертмейстера групи віолончелей Левчука О.В., концертмейстера групи контрабасів Кротенка Г.І.

   У славний ювілейний рік Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби студенти та викладачі, повні сил і енергії, творчої наснаги, наполегливо продовжують працювати над створенням осередку академічного професійного мистецтва в Україні.

Категорії розділу
КОНКУРСИ ТА ОЛІМПІАДИ [6]
ПЕРЕМОЖЦІ ТА ЛАУРЕАТИ [11]
ТВОРЧІ ЗАХОДИ [3]
НАШІ ВИПУСКНИКИ [8]
ІНШЕ [9]
Випадкові ФОТО
Музика
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Ми вКонтакті
Пошук
Архів записів
Наше опитування
На якому відділі ти навчаєшся?
Всього відповідей: 489
Друзі сайту
Rada  http://kmmuzdram.at.ua/baner.jpg
Сайт-історія існує
Статистика
ВСЬОГО: Flag Counter НАЖИВО:

by_Роман Гуменюк © 2024