Sunday, 29.05.2022, 05:53
| RSS
Хмельницьке музичне училище ім. В.І.ЗАРЕМБИ
Головна » ІНШЕ
20 березня о 16-45 у великій залі училища відбудеться літературно – пісенний вечір «Українська душа», присвячений українському поету-пісняру, народному артисту України, заслуженому діячу мистецтв України – В. Крищенко. У вечорі приймають участь студенти класу викладача Грінькевича І.В. (Естрадний спів)
Категория: ІНШЕ | Просмотров: 6835 | Добавил: Moderator | Дата: 19.03.2013 | Комментарии (1)

12.02. 2013 року студентами І курсу відділу «Теорія музики» (викладач А.В.Сікорська) проведено перший дослідницький семінар до дня народження видатного композитора – класика В.А.Моцарта «В.А.Моцарт – формула геніальності» Учасники семінару отримали вітальний лист доктора мистецтвознавства, професора, члена спілки композиторів РФ М.Р.Чорної із побажанням успіхів на науковій ниві. Відбулась презентація збірки статей та матеріалів Міжнародного моцартівського симпозіуму «Петербургское приношение Моцарту» (Санкт - Петербург, 2012 р.). Молоді музикознавці досліджували сторінки життя та творчості австрійського композитора, стильові особливості та жанрове розмаїття його спадщини. А.В.Сікорська підготувала цікаві матеріали, пов’язані із дослідженням педагогічних принципів батька геніального композитора Леопольда Моцарта. З дослідницькою роботою щодо особливостей музичної мови В.А.Моцарта перед студентами виступила Н.П.Варавкіна – Тарасова. Виступи студентів ілюструвались презентаціями фото та відеоматеріалів. Твори В.А.Моцарта прозвучали у виконанні студентки ІІІ курсу відділу «Фортепіано» Ірини Полатайко (кл.викл. Е.К.Левіатової ), студентки ІІ курсу відділу «Оркестрові струнні інструменти» Людмили Волощук (кл.викл. Р.О.Рашиної, концертмейстер І.К.Тімофєєва) та викладачів училища В.Г.Пасєки та М.В.Новаковської (концертмейстер Л.П.Полатайко).
Категория: ІНШЕ | Просмотров: 1452 | Добавил: Moderator | Дата: 18.03.2013 | Комментарии (0)

Ексклюзивне інтерв’ю «Містера ХМУ 2013» спеціально для «Студентського вісника»
─ Після перемоги у конкурсі «Містер ХМУ 2013» твоя популярність різко зросла і наші студенти хотіли б більше дізнатись про свого «Містера».Що ти хотів би їм розповісти?
─ Я народився 17.09.1995 в м. Хмельницький. Пізніше переїхав до м. Старокостянтинів. З дитинства виявляв здібності до мистецтва та гуманітарних наук. Навчався в музичній школі на вокальному відділі, відвідував гурток сучасного танцю, займався футболом. Творчими здібностями вдався до батьків (мама співає, а батько - танцює).
У 2011 р. вступив до Хмельницького музичного училища ім. В. І. Заремби на відділ «Спів».
─ З якими емоціями ти йшов на конкурс?
─ Взагалі йшов на конкурс без великого бажання і на перемогу зовсім не розраховував, але завдяки підготовці і підтримці одногрупників зміг показати хороший результат.
─ Які твої враження від конкурсу?
─ Від конкурсу залишились лише позитивні враження. Завдання були непередбачувані, вражали своєю креативністю та оригінальністю. Саме тому було весело та цікаво змагатись. Хочеться, щоб проводилось більше таких веселих та цікавих заходів, на яких студенти могли б проявити себе з різних сторін.
─ Що побажаєш для наших студентів?
─ Бажаю всім їм не боятись проявляти себе, свої здібності і таланти, адже студентське життя – саме той час, коли ми самовдосконалюємось і формуємось як повноцінна особистість. А учасницям «Міс ХМУ 2013» хочу побажати успіхів і перемоги!
У нашому училищі проводиться багато цікавих, оригінальних та неповторних заходів. Наприклад - в середу, 20 лютого 2013 року, вперше в історії закладу відбувся конкурс «Містер ХМУ 2013», який організувала та провела академічна група ІІІ курсу відділу «Фортепіано», «Теорія музики», «Спів» - куратор та ідейний натхненник – Гошко І.В.
Завдяки надзвичайно теплій атмосфері і хорошій організації учасникам і глядачам цей захід запам'ятається надовго.
У конкурсі взяли участь:
№1. Бондар Максим (ІІІ курс, відділ «Народні інструменти»)
№2. Ільчишен Назар (ІІ курс, відділ «Естрадний спів»)
№4. Завацький Олексій (IV курс, відділ «Народні інструменти»)
№5. Юрков Назар (ІІ курс, відділ «Оркестрові струнні інструменти»)
№6. Пастушок Антон (І курс, відділ «Оркестрові струнні інструменти»)
№7. Бєлоусов Олег (ІІІ курс, відділ «Оркестрові струнні інструменти»)
№8. Жибак Андрій (IV курс, відділ «Фортепіано» )
Серед учасників було проведено 5 конкурсів: "Візитка", "На всі руки майстер", "Силач", "Ерудит" та " Мій талант".
Журі у складі Бернацького В.Ю.(голова), Круліковської Т.П. та Семенюк О.В. було приємно вражене творчим підходом студентів до завдань, сміливістю та непередбачуваністю рішень конкурсантів та присудило такі номінації:
«Справжній господар» - Жибак Андрій
«Найгалантніший учасник» - Юрков Назар
«Найерудованіший учасник» - Пастушок Антон
«Найкреативніший учасник» - Завацький Олексій
«Приз глядацьких симпатій» отримав Жибак Андрій
Вітаємо переможців конкурсу:
ІІІ місце - Бєлоусова Олега
ІІ місце – Бондара Максима
«Містер ХМУ 2013» - Ільчишена Назара
Усім учасникам бажаємо подальших успіхів і творчого натхнення, а переможцю – з гідністю нести звання «Містер ХМУ 2013»!
Категория: ІНШЕ | Просмотров: 1577 | Добавил: Moderator | Дата: 18.03.2013 | Комментарии (0)

МУЗИЧНІ БАРВИ ДВОХ СЕРДЕЦЬ

 

Напередодні міжнародного Дня Музики відомий в Україні і за її межами - лауреат багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів - фортепіанний дует у складі львів'янки Юлії Божик і хмельничанки Ганни Пайкової влаштував у великому залі філармонії справжнє Свято Музики! Це був блискучий і барвистий феєрверк композиторських стилів і творчих напрямків різних епох, починаючи від Баха й завершуючи сучасним українським композитором Олександром Левковичем («Карпатська рапсодія»).

Ці дві представниці сучасного піанізму, які ще рік тому навчалися у класі заслуженої артистки України, доцента Львівської національної музичної академії Оксани Рапіти, вже встигли полонити серця декількох тисяч шанувальників фортепіанної музики України, Польщі, Чехії, Словаччини. їх майстер-класи у цих країнах збирають переповнені студентські аудиторії. Навіть цьогорічне літо дівчата провели у гастролях Польщею, зібравши «урожай» найгучніших відгуків ЗМІ про свою блискучу майстерніть.

І дійсно, дівчата демонструють найдосконаліший звуковий ансамбль. Філігранна витонченість динамічної палітри,  емоційна наповненість звуку, досконалість педалізації й узгодженість штрихів та фортепіанної артикуляції - все це переконує в монолітності відтворення образу. Хіба що тембральна відмінність двох роялів надає контрасту й нагадує про двох виконавиць. Бо рояль Юлії віддзвонює сріблястими обертонами, а Ганнусин має оксамитово-матову приглушеність тонів..

Вражає слухачів потужне й високе творче піднесення гри обох виконавиць, і нема місця роздумам про технічну довершеність піанізму. Захоплює уяву лише яскрава музична образність та глибинний зміст, що струменить крізь пальці з дівочих сердець.

їх вміння артистично яскраво й об'ємно виокремити основний драматичний вузол твору та піднести його на височінь творчого узагальнення музичного образу не раз в кінці виконання концертного номера викликало бурю овацій, вигуків «Браво!»

Окрім блискучої техніки гри фортепіанний дует Ю. Божик і Г. Панкової демонструє вміння тонко й натхненно передавати всю філософську глибину авторських роздумів, як це було у другій частині Бахівського До-мажорного концерту. Тож дві романтичні натури - Юлія Божик і Ганна Панкова зачарували хмельничан художньою єдністю мети: передати сумісним виконавством обопільний трепет юних сердець, що бринять високою Музикою.

 

14.09.2011      Микола Кульбовський

Категория: ІНШЕ | Просмотров: 710 | Добавил: Rom | Дата: 14.02.2012 | Комментарии (0)

Категория: ІНШЕ | Просмотров: 698 | Добавил: Rom | Дата: 31.12.2011 | Комментарии (0)

Категория: ІНШЕ | Просмотров: 786 | Добавил: Rom | Дата: 04.05.2011 | Комментарии (0)

Категория: ІНШЕ | Просмотров: 706 | Добавил: Rom | Дата: 20.12.2010 | Комментарии (0)


Категория: ІНШЕ | Просмотров: 1318 | Добавил: Rom | Дата: 03.10.2010 | Комментарии (0)

Студентський фельєтон.

Студентські роки-це пора в житті людини, яка згодом, безумовно, пригадується із посмішкою. Посмішкою ностальгічною, бо цей час неповторний, і манить свіжістю та безпосередністю переживань, вражень.
Перші високі досягнення на мистецькій ниві, невтомна праця у виснажую чому душу й тіло режимі, з яким не знайома більшість звичайних випускників звичайних училищ та коледжів. Вловили?
Не мистецьких - звичайних...
Ох, ці пробудження вдосвіта, черга з шостої ранку за омріяним пристанищем для занять, вечірні вправляння та роздуми до двадцять другої для найвитриваліших...
Біжимо в нашу музичну скриньку, у невпинний вир звуків, які швидко зводять з розуму незвичних гостей. Робимо висновок - у передпокої гості, в кожному закутку, за кожним поворотом, на сходах, тим паче в класах, кабінетах,залах, бібліотеці, коридорах-наші.
Аякже! Чи ви чули, щоб у льотчики чи космонавти брали без фізичної муштри, центрифуги, екзаменів з усього, що тільки є…?
А ми- артисти!Ми- майбутні вчителі, просвітителі, гравці, співці, одним словом – народні таланти!Чи не нам бути майстрами на всі руки та науки, незважаючи на муки ?!
Отож, змагаємося.... Не кожен меломан може похвалитися вмінням одночасно доброзичливо сприймати стільки музики різних жанрів,етюдів, гам,телефонних мелодій, хітів у вокальному та інструментальному виконанні майбутніх віртуозів.
Зала гостинної бібліотеки - густонаселений острів на карті історичної будови. Розмови, спів, музика на всі смаки , що лине з навушників, які мов дивні ожерелля звисають зі студентських ший, відгомін шахових матчів .
«Смог» інтелектуальної та емоційної активності відвідувачів не в силах перемогти бібліофіли. Поміж портретів загадкових, значущих класиків, закликаючих виставок та полиць, дбайливо випещених квітів- бурхливе море студентського життя, зі стихійними бурями та острівцями,яке прагнуть якось обмежити систематично забігаючі заклопотані викладачі. Спражня дивина- інструмент, настроєний зразу на всі лади, коло якого завжди хтось шукає власну гармонію серед спроб вивчити вправи.
А ось і острівець для закоханих... Над цими місцями мабуть сяють незримі для інших зорі, огортають свідомість пахощі троянд та співають солов ᾽ї …Так, принаймні, здається з їх вигляду.
Час від часу зненацька лунають репліки розбурханих аудіослухачів, що намагаються визначити фрагмент твору , вглядаючись в нотний текст.
Так і чується: «Голосніше можна?», «Та вже й так голосно, одягніть навушники на вуха! Це ж вам не дискотека !!!», « Не сваріться, краще послухайте- яка музика, і скажіть що це…? Третій раз не можем тему знайти..» , «Та куди вже голосніше! Майте милість! Вірша вчу!»
А що вже говорити про жагу студентства залишити по собі хоч якийсь видимий слід, можна й з автографом на історичних стінах, шпалерах, вікнах, в нотах та книжках ... Це ж так важливо – «Тут був Я!»
На таємничий Бермудський трикутник схожа ця стародавня зала під час іспитів, заліків, конкурсів…Виявляється, гризунів граніту науки в нас - аж в очах миготить, причому старші своїм прикладом мимоволі захоплюють молодших.
Бувають і інші мізансцени – буфет, вокзал, салон краси,
танцювальний майданчик, кімната відпочинку, телезал, комп’ютерний клуб, театральні підмостки , пункт для телефонних переговорів…
Висновок напрошується самотужки – тут вирує життя!
Може в тому й секрет –чому так тягне до цих гостинних стін, під час навчання чи відпустки, та й через рік, десять, двадцять-завжди!
До майже домашнього затишку, якоїсь невимовно сімейної атмосфери та небайдужості попри усю напругу сьогоднішніх днів, до нашого спільного мистецького дому – ХМУ !
Арсена Климова


Есе «Відлуння останнього дзвоника»...

Училище! Люба моя домівко! Так, так, саме ти є моєю домівкою ось уже чотири роки.
Під твоїм дахом пережиті незабутні миттєвості мого життя,в твоїх стінах формувалася моя особистість.
Скільки нового я пізнала про оточуючий світ, людей… Йду, лечу в мій давній, середньовічний замок, мою фортецю!
Грізно дивишся ти на яскраво освітлені вулиці своїми застиглими зіницями – вікнами.
Холод і темряву, відгомін поколінь зберігаєш ти в своїх стінах…Та ніколи не спустошаться твої коридори, твої келії – класи…
Рік за роком все нові й нові покоління твоїх мужніх лицарів поповнюють лави твоїх військ. І хоча не всім судилося захищати твою честь і славу протягом відведених років, дехто не витримає твого вимогливого способу життя, активного ритму, спрямованого в майбутнє.
Ти вимогливий до кожного з своїх лицарів, та інакше не можна.Ти, як люблячий, але вимогливий батько готуєш нас до суворого життя.
І лише найкращі твої лицарі будуть достойними захищати твої стіни від чорного лиха цивілізації, що в темряві спокус і зла вже губить орієнтири.
Трубнимизвуками, барабанним дробом майбутні переможці закликають на боротьбу нові покоління студентів – лицарів, день і ніч тренуються, розробляючи стратегію та тактику, озброюючись до зубів, займаючи кожен твій куточок та закапелочок.
Знай, ми не дозволимо тобі перетворится у великий рояль, ключ від якого загублений…
Цього ніколи не станеться, доки живий хоч один з твоїх лицарів . ти назавжди залишишся нашим домом, нашою фортецею.


Світлана Дубницька.
(Керівник Бєляєва Т.А.)
Категория: ІНШЕ | Просмотров: 595 | Добавил: Rom | Дата: 03.10.2010 | Комментарии (0)

Категорії розділу
КОНКУРСИ ТА ОЛІМПІАДИ [6]
ПЕРЕМОЖЦІ ТА ЛАУРЕАТИ [11]
ТВОРЧІ ЗАХОДИ [3]
НАШІ ВИПУСКНИКИ [8]
ІНШЕ [9]
Випадкові ФОТО
Музика
Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Ми вКонтакті
Пошук
Архів записів
Наше опитування
На якому відділі ти навчаєшся?
Total of answers: 484
Друзі сайту
Rada  http://kmmuzdram.at.ua/baner.jpg
Сайт-історія існує
Статистика
ВСЬОГО: Flag Counter НАЖИВО:

by_Роман Гуменюк © 2022