Четвер, 13.08.2020, 01:00
| RSS
Хмельницьке музичне училище ім. В.І.ЗАРЕМБИ


        « Кроки нашої історії ...» 

                                           Знайоме? Рідне? Незабутнє…Отже, початок…

Майбутня "Alma-mater” для багатьох молодих обдарувань гостинно відчинила двері у травні 1959 року у складі... єдиного працівника, що обійняв усі можливі посади (від прибиральниці та касира до коменданта і директора). Нині ветеран праці Галина Іванівна Кшевицька як знавець своєї справи, головний бухгалтер училища неодноразово відзначалася Почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України, республіканського комітету профспілки працівників культури, обласного управління туризму і курортів. Майже 30 років як представник колективу Галина Іванівна віддала праці народного засідателя Хмельницького міського, а згодом апеляційної палати обласного суду.

 Отже, початок… Директором училища став Цибульник В.О. – теоретик за освітою; завучем  - теж теоретик  Держарук В.П. З’їхалися звідусіль перші викладачі-фахівці, майбутні ветерани педагогічного колективу – Рязанська Н.М. (фортепіано), Бут С.М. (бандура), Чеський Г.І. (баян), Царьов Б.С., Константинова А.Є. (хормейстери), Струк В.Н. (скрипка), Баранов Б.Г. (труба), Баранова В.Г. (спів), Гуляєва Т.Є. (літератор).

За славних півстоліття існування училища його роботу очолювала ціла плеяда директорів – Цибульник В.О., Осауленко І.А., Царьов Б.С., Рощін Б.Ф., Клименко А.Й., Супрунов В.І., Бичак В.Л., Мосійчук І.Б., Радченко Л.Г.

Саме за директорства Людмили Гнатівни – відмінника освіти України, лауреата обласної премії ім. В.І.Заремби, одної із перших випускниць навчального закладу, Постановою Кабінету Міністрів України (від 2 лютого 2000 року) училищу було присвоєно ім’я видатного українського композитора, піаніста і педагога В.І.Заремби.

Нині творчий колектив училища очолює його випускниця Стрельникова Ірина Олексіївна. Близько 30 років після закінчення навчання у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка, (клас доцента Волинського Й.С.), Ірина Олексіївна викладає низку фахових дисциплін музично-теоретичного циклу на відділі "Теорія музики”. Як викладач-методист , талановитий фахівець та організатор Ірина Олексіївна у 1995 році була обрана завідувачем відділу "Теорія музики”, згодом завідувачем методичного кабінету училища, а з 1999 року – заступником директора з навчальної роботи.

У 2007 році Ірина Олексіївна одностайно обрана колективом на посаду директора Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби, яку обіймає і  сьогодні. Плідна творча праця Ірини Олексіївни була відзначена у 2004 році державним званням "Відмінник освіти України”. Ірина Олексіївна вміло поєднує практику навчальної та науково-методичної роботи у педагогічній діяльності. Як керівник фахових випусків студентів-теоретиків вона спирається у своїй педагогічній діяльності на сучасні методи навчання, індивідуальний підхід, досягаючи значних успіхів та високої результативності у педагогічній праці. Багато років Ірина Олексіївна очолює роботу приймальної комісії, сприяючи оновленню студентського колективу новими талантами. Серед її кращих випускників – композитори, виконавці, викладачі-музикознавці: Лєвін С., Геплюк Є., Балема Б., Лачко Т., Гошко І., Іщук О., Мілейко А. та ін. Більшість студентів Ірини Олексіївни продовжують навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, працюють як фахівці в музичному училищі, в навчальних закладах України та за її межами.

Круліковська Тетяна Петрівна – випускниця  Хмельницького музичного училища та Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка (клас доцента Швець А.В.) працює з 1999 року працює  як викладач музично-теоретичних дисциплін на відділі "Теорія музики”. З 2007 року Тетяна Петрівна обіймає посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. Вона активна у методичному пошуку, музикознавчій діяльності, є автором публікацій у збірках міжнародних науково-практичних конференцій в м. Твері (Росія), Вінниці, Чернігові; у збірці науково-практичних праць Кам’янець-Подільського Національного університету.

У педагогічній діяльності Тетяна Петрівна приділяє увагу інноваційним методам навчання,  як просвітник співпрацює з редакціями обласних та міських видань (  "Проскурів”, "Ровесник”, "Подільські вісті”, "Хмельниччина”), висвітлюючи події  мистецького життя міста та області.У 2007 році Тетяна Петрівна була відзначена почесною грамотою Міністерства освіти та науки України за сумлінну працю та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління.

Кашперський Володимир Петрович – випускник Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби (клас Андросюка Р.Є.), з 1999 року працює на відділі "Оркестрові духові та ударні інструменти” як викладач  дисциплін виконавсько-методичного циклу. З 2004 року Володимир Петрович обраний головою методичного об’єднання кураторів академічних груп, а з 2007 року обіймає посаду завідувача денним відділенням Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби. З 1999 по 2004 роки Володимир Петрович продовжив освіту у Кам’янець-Подільському державному університеті, а з  2004 по 2006 роки у магістратурі при ХДПІ, ставши здобувачем ступеню кандидата педагогічних наук при  ХГПА (науковий керівник, кандидат педагогічний наук, доцент Дарманська І.М)

Бєляєва Тетяна Арсеніївна  -  випускниця Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського та Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П.Котляревського ( (історико - теоретичний факультет, клас професора Кравцова Т.С.). З 1997 року Тетяна Арсеніївна працює як викладач музично-теоретичних дисциплін в Хму ім. В.І.Заремби, куратор,завідувач кабінету СМЛ, розробляючи нетрадиційні творчі форми роботи з молоддю з фахових дисциплін.

З 2000 року Тетяна Арсенівна призначена на посаду вихователя-методиста Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби. Творчі наукові роботи її студентів неодноразово відзначалися журі та публікувалися у збірках Міжнародних, Всеукраїнських науково-практичних конференцій музикознавців та молодих науковців в м. Дніпропетровську, Запоріжжі, Вінниці, Чернігові, Луганську, Києві, Хмельницькому. Тетяна Арсеніївна – підтримує творчі, професійні зв’язки з ДМШ міста та області,є  учасником ІІ Всеукраїнської педагогічної конференції в м. Луганську, провадить профорієнтаційну та просвітницьку роботу на радіо та телебаченні м. Хмельницького, співпрацює з обласними періодичними виданнями («Подільський кур’єр», «Твій погляд», «Свій погляд» та ін.). За її ініціативи в училищі проводяться різноманітні конференції, семінари, конкурси з дисциплін, передовий педагогічний досвід викладачів Хму ім. В.І.Заремби  узагальнений у випусках обласного методичного бюлетеню та на сторінках Всеукраїнського науково-методичного журналу "Освіта. Технікуми. Коледжі”.

Кульбовський Микола Михайлович – випускник Львівської державної академії ім. М.Лисенка (клас Сотнійчук О.В. та Онуфрієнка А.В.). З 1970 року працює в Хмельницькому музичному училищі ім. В.І.Заремби. Як викладач  диригування випустив близько 40 фахівців. Серед його кращих учнів – Донська І., Біда Л., Бабіцька С., Негода Л., Войтюк С., Погорєлєц А. та ін. З 1979-1984 рр. М. Кульбовський  керівник хору музичного училища, а з 1985 року по 1989 роки – заступник директора з навчальної роботи. З 2005 року він обійняв посаду заступника директора з педагогічної практики, а згодом – завідувача сектору педагогічної практики ДМШ-С при Хмельницькому музичному училищі ім. В.І.Заремби, здійснюючи організацію практики та контроль за її функціонуванням. Микола Михайлович – член Національної спілки журналістів України (2001 р.), член  Міжрегіональної спілки письменників України та міської літературної спілки "Поділля” (2005 р.). Знаний в Україні та області журналіст, письменник він є автором 18 книг, серед яких серія книг "З Подільського кореня” (5 випусків),серія  "Подільська Шевченкіана”. В його творчому доробку романи, повісті, прозові та музичні твори для дітей, панорама мистецьких постатей діячів Поділля. Перу М. Кульбовського належить близько 500 статей у ЗМІ, в яких автор оспівує творчі здобутки подільських митців, зокрема  викладачів та студентів училища. За багаторічну просвітницьку діяльність він був відзначений почесними званнями лауреата обласної премії ім. Т.Шевченка,обласного конкурсу  журналістів,відмінника освіти України.

Знайоме? Рідне? Незабутнє ... Це – кроки нашої історії.

Крокуймо разом – з надією в майбутнє!

Категорії розділу
КОНКУРСИ ТА ОЛІМПІАДИ [6]
ПЕРЕМОЖЦІ ТА ЛАУРЕАТИ [11]
ТВОРЧІ ЗАХОДИ [3]
НАШІ ВИПУСКНИКИ [8]
ІНШЕ [9]
Випадкові ФОТО
Музика
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Ми вКонтакті
Пошук
Архів записів
Наше опитування
На якому відділі ти навчаєшся?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
Rada  http://kmmuzdram.at.ua/baner.jpg
Сайт-історія існує
Статистика
ВСЬОГО: Flag Counter НАЖИВО:

by_Роман Гуменюк © 2020